W ogólnoeuropejskim konkursie dotyczącym zrównoważonego podejścia do energii zwyciężyli polscy uczniowie.

Konkurs dla młodzieży FuturEnergia dotyczył oszczędności energii. Uczestnicy konkursu mieli zaproponować, jak można oszczędzać energię i chronić środowisko oraz przedstawić swoje pomysły w postaci filmu lub prezentacji. Zwycięzcami konkursu zostały trzyosobowe drużyny z Polski, Słowenii, Węgier, Litwy, Niemiec i Portugalii w wieku od 14 do 20 lat.

Zwycięzcom nagrody wręczyli Członkowie Parlamentu Europejskiego. Uroczystość, która odbyła się w najbardziej prestiżowym miejscu w budynku Komisji Europejskiej – w Sali Prezydenckiej, objęta została patronatem komisarza UE ds. Edukacji – Jana Figla.

Zadania „Czy chcesz zostać bohaterem?” to część projektu „Energia jest naszą przyszłością”, który realizowany jest wspólnie przez Stowarzyszenie Producentów Tworzyw Sztucznych PlasticsEurope oraz portal European Schoolnet. Celem projektu jest zwiększanie świadomości w zakresie zagadnień związanych z oszczędnością energii wśród dzieci i młodzieży od 7 do 20 lat, w 34 krajach europejskich.

Wrześniowa ceremonia rozdania nagród zakończyła drugi rok trwania projektu, ale program „Energia jest naszą przyszłością” będzie kontynuowany w tym roku szkolnym.

Źródło: www.futurenergia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię