W przyszły weekend, 27-28 września odbędzie się piknik ekologiczny na Kępie Potockiej w Warszawie ph. ?Eko-session ? Ekonomia ekologiczna w każdym domu?.

„Eko-session” składa się z dwóch części: konferencji i festynu. Celem Eko-session jest podnoszenie świadomości ekologicznej warszawiaków oraz wpojenie proekologicznych nawyków . 

W programie otwarcie wystawy fotograficznej pokazującej bliski kontakt człowieka z naturą i zwierzętami: „Dotyk delfina” – Magdalena Baczyńska” oraz "Mój przyjaciel kot” – Zygmunt Drużbicki. Zostaną wygłoszone ekologiczne odczyty, m.in. pt. „Ekonomia ekologiczna w domu i na ulicy dostępna dla każdego” oraz odbędzie się inauguracja kampanii na rzecz rozpowszechniania opakowań ekologicznych.

W programie także  ekologiczny performance z udziałem publiczności. W trakcie prformance  uczestnicy nabędą wiedzy oraz umiejętności praktycznych dotyczących sposobów oszczędzania energii i segregacji śmieci. Zostanie także przeprowadzona akcja ekologiczna lepienia kul z zawartością Efektywnych Mikroorganizmów, które po  tygodniu „dojrzewania” będą wrzucane do Wisły.

Odbędzie się wiele atrakcji o charakterze ekologicznym, ale także muzycznym, warsztatowym, plastycznym czy kulinarnym. Zostaną również  zaprezentowane alternatywne metody leczenia: delfinoterapia, dogoterapia i hipoterapia.

Na zwiedzających będą także czekały stoiska z naturalnymi produktami.

Źródło: www.dobrawioska.org 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię