Tegoroczna edycja akcji ?Posprzątajmy Lublin na wiosnę? rozpoczęta – do udziału zgłosiło się 58 placówek oświatowych: 26 przedszkoli, 12 szkół podstawowych, 3 gimnazja, 3 szkoły ponadgimnazjalne, 8 zespołów szkół, 3 ośrodki szkolno-wychowawcze oraz 3 bursy szkolne. Ogółem weźmie udział w akcji: 7,5 tysiąca osób.

Uczestnicy akcji zostali wyposażeni w worki i rękawice, których zakup dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” ma charakter edukacyjno–wychowawczy. Celem akcji jest wychowywanie młodzieży w duchu poszanowania dla otaczającego na środowiska oraz uwrażliwienie na problematykę zaśmiecania miasta. Wszystkim dzieciom, młodzieży i ich opiekunom organizatorzy dziękują za trud, jakiego się podjęli. Podziękowania składają również jednostkom wywozowym, które nieodpłatnie będą odbierać odpady od wyznaczonych podmiotów, oraz firmie MPWiK za bezpłatne udostępnienie Składowiska odpadów w Rokitnie.

Z uwagi na niesprzyjającą aurę Organizatorzy dopuszczają możliwość przesunięcia termu sprzątania nieruchomości na dzień jutrzejszy lub na poniedziałek. Ci, którzy zdecydują się na zmianę terminu realizacji przedsięwzięcia, prosimy o informacje pod nr telefonu 81 466 2640.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię