Szwajcarska Fundacja „New7Wonders” uznała Mazury za jedno z pięć najpiękniejszych miejsc w Europie! Celem konkursu fotograficznego „Dzikie kręgowce Warmii i Mazur” jest pokazanie piękna przyrody Warmii i Mazur poprzez fotografie zwierząt kręgowych w środowisku naturalnym.

To okazja, aby przedstawiciele młodego pokolenia Polaków poprzez obraz mogli wyrazić jak odbierany jest przez nich ten piękny zakątek Polski. Zapraszając do poszukiwania na leśnych polanach, brzegach jezior, drogach i niedostępnych zakątkach, wierzymy w odkrycia, które pozostaną w pamięci i na fotografiach. Celem konkursu przybliżenie młodzieży szkolnej piękna przyrody Północnej Polski, edukacja w zakresie znajomości rodzimych gatunków kręgowców i rozwijanie wrażliwości estetycznej i przyrodniczej.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego.

Organizatorami konkursu są V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie i Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Przedmiotem konkursu są dzikie zwierzęta kręgowe Warmii i Mazur widziane okiem obiektywu fotograficznego w środowisku naturalnym. Organizatorzy czekają na prace do 11 listopada 2011 r.

Fundatorem nagród i wyróżnień jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod adresem poczty elektronicznej: [email protected] lub nr telefonu: Monika Dudda – tel. szkoły (89) 5429953 lub Alicja Szarzyńska – 500435688, [email protected]

 

Organizatorzy zapraszają do poszukiwań na leśnych polanach, brzegach jezior, drogach i niedostępnych zakątkach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię