W Foluszu w powiecie Jasielskim zakończono pierwszy etap budowy Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej. Park leży na lewym brzegu potoku Kłopotnica i zajmuje blisko 2,5 ha. Graniczy bezpośrednio z Magurskim Parkiem Narodowym i wchodzi w skład otuliny parku.

Prace związane z urządzeniem Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej rozpoczęły się ub. roku. Na początek sporządzono koncepcję architektoniczną parku oraz zlikwidowano dzikie składowiska odpadów.

W br. roku, w pierwszym etapie prac, wykonano ścieżki spacerowe oraz ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą, 9 tablic na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej, 46 tabliczek informujących o faunie i florze w parku, podbudowę pod boisko do siatkówki plażowej, podbudowę pod plac zabaw dla dzieci, pierwsze nasadzenia 80 krzewów derenia oraz przyłącz wodociągowy do sadzawki.

Wartość całej inwestycji w pierwszym etapie realizacji wynosi około 250 tys. zł. Powiat Jasielski na realizację zadania otrzymał po 50 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W przyszłym roku powstaną sanitariaty przystosowane dla osób niepełnosprawnych, elementy małej architektury (m.in. altana, piaskownica place zabaw z urządzeniami zabawowymi), sadzawka, oczko wodne z kaskadą, miejsca do grillowania oraz parking.
 
Park będzie prowadzony przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Źródło: www.powiat.jaslo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię