Do końca grudnia w Starym Zoo w Poznaniu można oglądać wystawę poświęconą ochronie płazów, jako zwierząt najbardziej wrażliwych na zmieniające się warunki klimatyczne naszego globu.

Wystawa składa się z dwóch części. W części pierwszej prezentowane są najróżniejsze gatunki żab egzotycznych i krajowych, ze wskazaniem przyczyn ich wymierania. Szczególnie dużo miejsca poświęcono rodzimym gatunkom. Część druga wystawy kierowana jest do najmłodszych. Dzieci mają okazję zapoznać się z życiem żab i ich środowiskiem występowania, a także dowiedzieć się, jak dbać o środowisko. Dodatkowo dla dzieci przygotowany został plac zabaw.

W ciągu ostatnich lat wymarło 120 gatunków żab, ropuch, salamander i traszek. Najświeższe dane mówią, że blisko 1900 gatunków jest globalnie zagrożonych. Sytuacja płazów jest bardzo poważna – organizacje typu World Association of Zoos & Aquariums (WAZA), European Association of Zoos & Aquariums (EAZA), Amphibian Ark (AArk) postanowiły ogłosić rok 2008 ROKIEM ŻABY i przeprowadzić światową kampanię na rzecz ratowania płazów. 

Folder informacyjny nt. zagrożenia żab pobierz 

Źródło: www.poznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię