Rok 2010 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych rokiem Różnorodności Biologicznej. Czy jest to pojęcie znane szerszemu gronu? Czym jest Bioróżnorodność? Na ile jest ona dla nas ważna, jaką rolę odgrywa w środowisku w którym żyjemy? Akcja o zasięgu ogólnopolskim trwa do dzisiaj.

Stowarzyszenie Przyrodnicze Cis z Goworowa w partnerstwie z "Convention on Biological Diversity" w ramach obchodów Roku Różnorodności Biologicznej zachęca wszystkich do nadsyłania prac poświęconych tej tematyce. Jako że różnorodność jest słowem kluczem w całej akcji, tak też  sposób w który uczestnicy mogą o tym "powiedzieć" przybierać może wszelkie  formy. Jedyny warunek – można to przedstawić w sposób cyfrowy i udostępnić na zasadach otwrtej licencji. Czy jesteśmy w stanie stworzyć Kapsułę – tworzoną w czasie rzeczywistym publikację –  w której umieścimy naszą wizję pojęcia "Bioróżnorodności"?

Organizatorzy żywią nadzieję, że z pomocą internautów się uda! Publikacja stworzona przez internautów zostanie przesłana na ręce Ministra Środowiska i opublikowana na stronach poświęconych ogólnoświatowej akcji.

Więcej szczegółów pod adresem www.badaniaprzyrody.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię