Masz zużyte i niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne i mieszkasz w Szczecinie? Jest okazja okazja, by w prosty i co najważniejsze ekologiczny sposób pozbyć się elektrosprzętów.

Pierwsza zbiórka elektroodpadów i baterii potrwa od 28 lipca do 12 sierpnia 2011 r. na parkingu przed Galerią GRYF, przy ulicy Wiosennej 32. Każdy będzie mógł pozbyć się niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, wrzucając je do przygotowanych kontenerów.

Dodatkowo 30 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędą się lekcje eko-edukacji z nagrodami, czyli nauka o ekologii przez zabawę.

Druga zbiórka
odbędzie się 13 sierpnia podczas Turnieju Dzielnic na Smoczych Łodziach, na Wałach Chrobrego. Za wrzucenie do żółtych kontenerów zużytych sprzętów elektrycznych, elektronicznych, baterii oraz odpadów opakowaniowych będzie można otrzymać energooszczędną żarówkę. Hurtownia Elektroinstal przygotowała kilkaset świetlówek. Dla dzieci i młodzieży będzie czekało eko-edukacyjne stanowisko grupy TOM, gdzie będzie można wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami.

Ostatnią zbiórkę zaplanowano na 16 – 28 sierpnia 2011 r. na parkingu przed Centrum Handlowym STER przy ulicy Ku Słońcu 67. Ponownie ustawiony będzie specjalny kontener, gdzie  będzie można wrzucić zużyte i niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne.

27 sierpnia w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się również kolejna odsłona wakacyjnej eko-edukacji z nagrodami.
 

Czy wiesz…
Dlaczego elektrośmieci są niebezpieczne?
Do najgroźniejszych substancji występujących w elektronarzędziach należą m.in. włókna azbestu, oleje smarowe, rtęć, kadm, ołów, fosfor, cyna, lit. Związki te występują głównie w urządzeniach starszej generacji. O ile przy prawidłowym użytkowaniu, przechowywaniu i utylizacji nie stanowią zagrożenia o tyle porzucone i niepoddane recyklingowi stają się zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, zwierząt oraz roślin.

 

Każdy będzie mógł pozbyć się niepotrzebnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, wrzucając je do przygotowanych kontenerów. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię