Edukacja ekologiczna

W sobotę 7 września w Parku Mazowsze w Pruszkowie odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinnego „Pożegnanie lata”. Nasi animatorzy odwiedzili festyn z warsztatami oraz zabawami związanymi z ochroną powietrza.

Wiele atrakcji przygotował dla mieszkańców Urząd Miasta Pruszków, a pokazy tańca i koncerty przyciągnęły na piknik wiele osób.

Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS podczas wydarzenia przygotował stoisko i zaproponował mieszkańcom zabawę i edukację związaną z czystym powietrzem. 

W ramach stoiska chętni mogli wziąć udział w warsztacie kreatywnego recyklingu, podczas którego można było wykonać ciekawą biżuterię z odpadów, np. butelek plastikowych, elementów klawiatury czy kabelków oraz ozdobić je kolorowymi koralikami.  

Chętni mogli także, za pomocą zestawu OZE, zobaczyć jak wytwarza się energię z naturalnych źródeł i wprawić w ruch małe wiatraki i turbiny, a nawet zapalić lampki wykorzystując małą baterię słoneczną. 

Atrakcją niezmiennie cieszącą się  dużą popularnością była zabawa z wykorzystaniem koła fortuny pn. „W koło niskiej emisji„, podczas której można było sprawdzić swoją wiedzę nt niskiej emisji i ochrony powietrza oraz zdobyć ciekawe nagrody. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię