W niedzielę (15.09.2019 r.) w parafii pw. św. Jana Bosko w Luboniu, odbył się kolejny, IV Rodzinny Festyn Parafialny!

Podczas niego oficjalnie została otwarta salka parafialna, gdzie każdy, przez cały dzień, mógł wypróbować swoje umiejętności w lepieniu z gliny, pod okiem Magdaleny Dutki, prezes firmy ABRYS, założycielki pracowni artystycznej „Glina i Roślina”. 

Mieszkańcy oprócz licznych atrakcji i występów artystycznych, mogli posłuchać wykładu pt. „Czyste powietrze dla Lubonia” -, podczas którego najuważniejsi słuchacze mieli szansę zakręcić kołem fortuny i wygrać gry edukacyjne. Co więcej, przez cały dzień, bez przerwy trwały warsztaty ekologiczne, prowadzone przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS, gdzie można było zrobić własnoręcznie breloki i bransoletki z korków i niechcianych koszulek.

Z kolei na stanowisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu można było też uzyskać ekoporady na temat tego, jak poprawić jakość powietrza, dzięki wymianie pieca oraz termomodernizacji, na które można uzyskać wsparcie finansowe ze środków Funduszu.   

Podczas Pikniku odbyła się też loteria fantowa, w której można było wylosować np. dzbanek na wodę z kranu oraz sitko do zlewu, dostarczone przez poznański Aquanet. 

 

fot. Abrys/K. Potocka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię