Razem z mieszkańcami Libiąża pożegnaliśmy lato. Każdemu żal kończących się wakacji, ale mimo nutki smutku kolejna impreza plenerowa odbyła się w bardzo radosnej atmosferze. 

Całe rodziny uczestniczyły w grach i warsztatach zorganizowanych przez przez RPWIK w Chrzanowie oraz Związek Międzygminny ?Gospodarka Komunalna? w ramach programu „(Eko)edukacja od przedszkola do seniora”. Dzieci wraz z rodzicami zaciekle walczyły o zajęcie pierwszego miejsca w grze terenowej „Śladami Inspektora Zawora”. Nagrodzone zostały aż trzy drużyny. W między czasie odbyły się ekowarsztaty, które pokazały, że kreatywność małych artystów nie zna granic. Dzieci na lnianych workach malowały przeróżne wzory.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był spektakl ekologiczny pt ” Na ratunek Czystolandii”. Na piękną i czystą krainę okrutny Dymon rzucił zaklęcie, które spowodowało, że mieszkańcy zapomnieli jak się segreguje śmieci i zaczęli palić je w piecu zatruwając powietrze. Główny bohater – Komisarz Dymski przybył na ratunek. Razem z pomocnikami z widowni posprzątał zabrudzoną krainę i ocalił porwaną księżniczkę.

Projekt realizowany jest przez firmę Abrys.

Fot. Archiwum Abrys

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię