Koniec wakacji wiąże się niezmiennie z organizacją w Warszawie Pikniku z Klimatem, a tym samym z obecnością na tym wydarzeniu firmy Remondis Elektrorecykling. Oznacza to także możliwość działań z zakresu edukacji ekologicznej, w tym udziału w warsztatach tworzenia elektrobiżuterii. 

Na stoisku firmy Remondis Elektrorecykling oraz Elektro-Systemu działo się naprawdę dużo. Z klawiatury komputerowej i starych kabli można było zrobić fantastyczne kolczyki i bransoletki, a chłopcy przygotowywali zabawne roboty z elektrośmieci. W ten sposób pokazywaliśmy, w jaki sposób można wykorzystać niepotrzebne już przedmioty i nadać im… drugie życie. Warsztaty na zlecenie Elektro-System poprowadził Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS. Jak, co roku zorganizowano także Mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów na czas, co cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem.

Partnerstwo dla klimatu

Piknik z Klimatem organizowany jest w ramach projektu ?Partnerstwo dla Klimatu? (został zapoczątkowany w 2008 r., jako platforma współpracy i wspierania wydarzeń towarzyszących XIV Konferencji Klimatycznej COP14 w Poznaniu).

GALERIA

Fot. Archwium ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię