Od 12 do 20 grudnia w ramach X Poznańskiego Betlejem na poznańskim Starym Rynku w bożonarodzeniowej aurze będzie można wspólnie kolędować, a także skorzystać z przygotowanej przez rzemieślników bogatej oferty świątecznych potraw i upominków. Nie zabraknie też akcentów ekologicznych!

W ramach Betlejem Poznańskiego, 12 grudnia odbędzie się proekologiczna akcja “Noc na Ziemi”, czyli multimedialne igloo, w którym od godziny 16.00 do 24.00 odbywać się  będą specjalne pokazy filmów na temat wizji ziemi, na której życie toczy się w zgodzie z naturą. Filmy i konkursy dla dzieci przygotowane zostały wspólnie z Discovery Channel i Animal Planet. Projekcje wyświetlane będą w namiocie w kształcie kuli ustawionym na Starym Rynku w Poznaniu.

Kolejną propozycją jest Wielki tupot małych stóp – akcja happeningowa, w trakcie której tupiąc do wtóru bębnów postaramy się wywołać multimedialny obraz siły protestu w formie grafiki wyświetlanej na bocznej ścianie Ratusza. Mamy też nadzieję wywołać w dorosłych refleksję nad tym, kto tak naprawdę jest przyszłym beneficjentem ekologicznych zachowań. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami o godzinie 18.30. Aktywności nie zakładają przedstawiania zagłady świata. Będzie to raczej zapis marzenia, do jakiego powinniśmy dążyć. Organizaotorzy chcą zmobilizować widzów do codziennych zachowań proekologicznych pozytywnym wzmocnieniem przekazu i tym samym uwrażliwić na piękno naszej planety, które chcielibyśmy ofiarować przyszłym pokoleniom.

Źródło: www.poznan.pl

W ramach Nocy na Ziemi dzieci i dorośli posłuchają o zagrożeniach naszej planety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię