Tylko do 31 stycznia 2010 roku możemy oddać swój głos na jedną z trzech propozycji nowego ekologicznego logo Unii Europejskiej
.

To już ostatni etap konkursu, jaki Komisja Europejska ogłosiła w kwietniu 2009 r. w ramach działań na rzecz zwiększania ochrony konsumentów i promowania rolnictwa ekologicznego. Cel konkursu to wyłonienie efektownego, oryginalnego logo, które odda różnorodne aspekty rolnictwa i produkcji ekologicznej. Jury brało też pod uwagę uniwersalny przekaz projektu, jego czytelność bez użycia słów oraz jasność przekazu i ponadczasowość.

Trzy projekty, na które obecnie możemy głosować  za pośrednictwem internetu (tylko w wersji angielskiej), zostały wyselekcjonowane spośród ponad 3400 prac nadesłanych przez studentów kierunków artystycznych i związanych z projektowaniem z wszystkich krajów członkowskich. Latem 2010 roku ogłoszona zostanie trójka zwycięzców (wybrany projekt i dwa wyróżnienia), którzy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 6000, 3500 oraz 2500 euro. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na oficjalną ceremonię wręczenia nagród w Brukseli.

Dodajmy, że nowe logo stanowić będzie emblemat UE zarówno w Unii, jak i poza jej granicami. Będzie ono obowiązkowo umieszczane w przypadku wszystkich pakowanych produktów ekologicznych pochodzących z 27 państw członkowskich i spełniających normy w zakresie etykietowania.
 

Trzy projekty zostały wyselekcjonowane spośród ponad 3400 prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię