Szkoły podstawowe z miast i gmin, gdzie znajdują się elektrownie wodne firmy Tauron Ekoenergia mogą wziąć udział w autorskiej akcji społecznej pt. Sala przyrody Tauron Ekoenergia.

Organizowana po raz pierwszy akcja ma formułę konkursu, w którym zwycięskie szkoły otrzymają honorowy tytuł „szkoły NATURALNIE najlepszej” oraz bardzo wymierną  „Salę przyrody TAURON Ekoenergia”.

W praktyce oznacza to, że spośród szkół podstawowych, które znajdują się w miastach i gminach, gdzie swoje zielone elektrownie posiada TAURON Ekoenergia, wyłonione zostaną cztery najbardziej „ekologiczne” podstawówki. Każda z nich otrzyma 40 tys. zł na zorganizowanie i wyposażenie sali dydaktycznej do nauki przyrody.
Zainteresowane szkoły powinny przesłać do siedziby TAURON Ekoenergii formularz zgłoszeniowy (termin zgłoszenia upływa 31 marca 2011 r.), a następnie do 31 maja 2011 r. dosłać do organizatora prace konkursowe, które zawierać mają  m.in.

  • opis przedsięwzięć realizowanych lub wprowadzonych do realizacji w szkole w ramach edukacji ekologicznej (w tym roku szczególnie premiowane są działania w zakresie ochrony klimatu),
  • zarys ponadprogramowych działań edukacyjnych prowadzonych w szkole w zakresie ochrony środowiska naturalnego,
  • wszelkiego rodzaju prace w dowolnej technice (literackie, plastyczne, multimedialne i inne), które ilustrować będą zaangażowanie uczniów i nauczycieli w prace nad ochroną klimatu.

Ogłoszenie wyników konkursu: 10 czerwca 2011r. Zaproszenie do akcji otrzymały również szkoły z gmin: Wicko (woj. pomorskie) i Postomino (woj. zachodniopomorskie), gdzie TAURON Ekoenergia planuje budowę farm wiatrowych.
Jest też dobra wiadomość dla szkół podstawowych województwa małopolskiego, w tym stolicy Małopolski. Od  1 października 2010 r. własnością  TAURON Ekoenergii są dwie elektrownie wodne, znajdujące się w Krakowie, a więc krakowskie szkoły również otrzymują zaproszenie do akcji.

Więcej informacji: www.tauron-ekoenergia.pl
Koordynator akcji: Monika Meinhart-Burzyńska  tel: 75/75 46 807
e-mail: [email protected]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię