Listopadowe Poleko (20-23.11.2012 r.) to ważne spotkanie branży związanej z ekologią. Podczas targów co roku odbywa się cykl konferencji i debat poświęcony tematyce OZE, a przede wszystkim Salon Czystej Energii, w ramach którego wystawcy prezentują najnowsze technologie i produkty związane z wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych.

Patrząc na kraje Unii Europejskiej zdajemy sobie sprawę, że przejście na energetykę odnawialną jest konieczne i ta zmiana jest nieodwracalna. Wszystkie kraje członkowskie postawiły sobie za cel zwiększenie udziału „czystej energii” w ogólnym bilansie energetycznym. W czołówce znajdują się takie kraje jak: Niemcy, Szwecja, Finlandia, Łotwa, czy Austria. Polska zobowiązała się do zwiększenia udziału OZE do 2020 r. na poziomie 15 %. Na postawie raportu przygotowanego przez Uniwersytet w Budapeszcie i Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii "Dziennik Gazeta Prawna" szacuje się, że do 2020 roku branże związane z energooszczędnością i zieloną energią będą generować setki tysięcy miejsc pracy.

Czy uda nam się osiągnąć ten cel? O najnowszych trendach, rozwiązaniach i zmianach w ustawie z zakresu OZE eksperci będą dyskutować na POLEKO podczas Forum Czystej Energii oraz cyklu konferencji i debat.

Nie braknie także szerokiej prezentacji najnowszych technologii poświęconych OZE, przedstawianych w ramach Salonu Czystej Energii. Uzupełnieniem oferty wystawców Salonu będzie dodatkowa ekspozycja „Miasteczko Ekologiczne”, na której będzie można zapoznać się z kompleksową ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł jak i utrzymywania czystości. Na specjalnej przestrzeni będzie można zobaczyć m.in.: kolektory słoneczne (na atrapach budynków), lampy hybrydowe i LED, piece, kotły na biomasę, pompy cieplne, ekologiczne pojemniki, kontenery do selektywnej zbiórki odpadów, automaty do zbiórki opakowań i ich recyklingu, kosiarki, samochody z napędem hybrydowym i elektrycznym, pojazdy do zbiórki odpadów czy mały wiatrak.

Okazją do zapoznania się z najnowszymi zagranicznymi technologiami dedykowanymi ochronie środowiska, w tym OZE, będą wystąpienia narodowe, które w tym roku na POLEKO zapowiedziały takie kraje jak: Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Kanada, Korea Płd., Niemcy, Norwegia, Rosja i Szwajcaria.

POLEKO jest dla branży ważnym międzynarodowym forum wymiany doświadczeń. Rangę wydarzenia widać po ilości zgłoszeń na tegoroczną edycję –  zarezerwowane jest już o 20% więcej powierzchni wystawienniczej, niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Udział w targach zapowiedzieli liderzy w branży. Swoje stoiska będą miały także organizacje rządowe oraz instytucje związane z ochroną środowiska.

Więcej informacji na: www.poleko.mtp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię