Do 2020 roku system energetyczny w Polsce ma zostać zmieniony z tradycyjnego w inteligentny. By nastąpiła energetyczna rewolucja potrzebne są także zmiany w nastawieniu konsumentów i zrozumienie, że energia elektryczna to produkt, który kupujemy jak każdy inny.

Nowe, inteligentne liczniki mają same wysyłać informacje o zużyciu prądu do sprzedawcy. Mają zostać opracowane nowoczesne systemy taryf opartych na faktycznym, bieżącym zużyciu, a co najważniejsze, mieszkańcy Polski będą mogli nie tylko produkować prąd i odsprzedawać go do sieci, ale być może nawet na tym zarabiać.

Jednak, żeby takie zmiany zaszły w naszym kraju potrzebna jest również zmiana nastawienia konsumentów do prądu. Możemy mieć realny wpływ na to skąd pochodzi, wybierać dostawców według ofert taryfowych, czy też źródeł wytwarzanej energii, a w końcu zostać prosumentem i samemu produkować energię elektryczną.

Polska Zielona Sieć chce zaznajomić Polaków z tym zagadnieniem Inteligentnych Sieci Energetycznych (ISE). W ramach kampanii outdoorowej na przystankach komunikacji miejskiej została umieszczona niecodzienna infografika, która obrazuje tematy związane z prądem, jego produkcja oraz możliwych zyskach z ISE. Pasażerowie, czekając na autobus, będą mogli się zapoznać z tym tematem.

Pasażerowie w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Toruniu i Wrocławiu będą mogli zapoznać się z tym zagadnieniem trwa kampania outdoorowa Polskiej Zielonej Sieci.

Chcemy zachęcić mieszkańców Polski do zastanowienia się nad tematem energii, tym jak jej użytkujemy i skąd się bierze. W jaki sposób nasze zachowania, jako konsumentów energii, mają wpływ na otoczenie, nasze zdrowie, bezpieczeństwo i portfele

? mówi Milena Antonowicz koordynatorka kampanii PZS -Polacy naprawdę mogą decydować o energii i chcemy żeby robili to świadomie. A przede wszystkim chcemy by wiedzieli, że mogą również sami ją wytwarzać, czyli stać się prosumentami ? dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię