Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny, który powstał przy współpracy firmy Panasonic i pozarządowej organizacji Foundation for Environmental Education. Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w wieku 6-11 lat.

Udział w projekcie umożliwia uczniom naukę o zmianach klimatycznych oraz sposobach ochrony przyrody w ciekawy i interesujący sposób. Celem programu jest również kształtowanie przyjaznej postawy wobec środowiska naturalnego.

W ramach projektu Eko-szkoła, szkoły uczestniczące w programie mają również możliwość wzięcia udziału w konkursie na „Eko-pamiętnik”. Konkurs składa się z trzech etapów: krajowego, europejskiego oraz światowego- finału i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych tj.: klasy 0-1, klasy 2-3, klasy 4-5.

Aby wziąć udział w krajowym etapie konkursu dzieci uzupełniają Eko-pamiętniki, pisząc albo rysując to czego nauczyły się podczas zajęć, bądź opisując swoje własne przemyślenia czy pomysły. Eko-pamiętniki mogą być tworzone przez pojedynczych uczniów bądź przez grupy składające się z maksymalnie pięciorga dzieci. Następnie uzupełnione Eko-pamiętniki należy wysłać do dnia 18 maja 2012 roku na adres krajowego oddziału firmy Panasonic.

Nagrodami etapu krajowego dla szkół jest sprzęt firmy Panasonic, a dla uczniów upominki przygotowane przez firmę. Na etapie europejskim konkursu zwycięska szkoła otrzymuje 5000 euro na ekologiczne działania.

Więcej na: www.panasonic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię