W dniu 17 czerwca br. w ośrodku Klubu Gaja Lecznica w Wilkowicach odbyła się konferencja prasowa dotycząca kolejnych edycji Święta Drzewa oraz współpracy z nowym partnerem z Islandii.

Realizację VI/VII edycji projektu „Program edukacji ekologicznej Święto Drzewa” w latach 2008-2009 Klub Gaja rozpoczął 1 kwietnia br. Działania zaplanowane do realizacji w projekcie będą polegały na przeprowadzeniu w kraju i na świecie akcji sadzenia drzew 10 października 2008 i 2009 w celu zmniejszenia skutków zmian klimatu na Ziemi oraz prowadzeniu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży dotyczącej sadzenia i ochrony drzew. Przeprowadzona zostanie także kampania informacyjna na temat znaczenia i roli, jaką odgrywają drzewa w życiu człowieka w szczególności w ochronie klimatu.

Partnerem w realizacji projektu jest Skógræktarfélag Grindavíkur (The Forest Nursrey Klub in Grindavik) z Islandii. Współpraca będzie obejmować przenoszenie doświadczenia i dobrych praktyk programu Święto Drzewa na grunt lokalny w miejscowości Grindavik, wizyty studyjne oraz udział przedstawicieli organizacji z Islandii w inauguracji 10 października br. w Polsce oraz przeprowadzenie programu Święta Drzewa i akcji sadzenia drzew w 2009 w Islandii.

Honorowy Patronat nad programem Święto Drzewa objął  Minister Środowiska Maciej Nowicki.

Źródło: www.klubgaja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię