XI edycja konkursu ekologicznego ?Moja Ziemia ? czysty świat?, pt. ?Żyć w zgodzie z naturą??. Prace konkursowe z dopiskiem „Konkurs ekologiczny” należy składać do 31 marca w będzińskiej bibliotece.

Będzińska biblioteka przy współpracy z Wydziałem Architektury i Środowiska Starostwa Powiatowego oraz Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Będzinie od lat podejmuje działania mające na celu lansowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia oraz kształtowanie poczucia przynależności i związku ze środowiskiem regionu.

Myślą towarzysząca tegorocznej edycji konkursu jest stwierdzenie Seneki Młodszego – „Jeśli będziesz żyć w zgodzie z naturą, nigdy nie będziesz ubogi”. Adresatem konkursu są dzieci i młodzież z placówek oświatowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych i warsztatów terapii zajęciowej z terenu powiatu będzińskiego.

Tegorocznym zadaniem dla najmłodszych uczestników jest zaprezentowanie pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką plastyczną na temat „Nasza Ziemia za 100 lat”. Uczniowie kas IV – VI szkół podstawowych mają możliwość zaprezentowania swojej wiedzy wykonując kartkę do albumu „Świat wokół nas – chronione gatunki roślin i zwierząt ziemi będzińskiej”.

Pomysłowość i kreatywność gimnazjaliści mogą zaprezentować w postaci folderu promującego „Zdrową żywność”. Z kolei do zadań konkursowych młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych należy wykonanie fotografii prezentującej temat „O potrzebie recyklingu”.

Źródło: www.biblioteka.bedzin.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię