Już w najbliższą sobotę Fundacja Rozwoju Gmin Polskich rozpoczyna cykl przyrodniczych spacerów dla mieszkańców Krakowa. Szczególnie zaproszeni są na nie uczniowie i studenci.

W sobotę o godz. 10:00 wszyscy chętni, którzy chcieliby poznać swoje miasto od zielonej strony, spotkają się, aby obejrzeć kompleks łąk w Kostrzu i spędzić przyjemnie czas w otoczeniu przyrody. Na terenie tym występuje wyjątkowa roślinność, liczne gatunki motyli i ptaków oraz innych zwierząt, wartych obejrzenia. Wymienionym atrakcjom uczestnicy będą mogli przyglądać się, słuchając przy tym opowieści przewodnika, na temat bogactwa natury, występującej w tym miejscu.

Następne zielone wędrówki odbędą się 4.06. – Rezerwat Przyrody Skołczanka i Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy, 5.06. – Rezerwat Bonarka wraz ze stawami przy stacji PKP Bonarka, 11.06. – Panieńskie Skałki i Sikornik. Kolejnych 15 wypraw zaplanowanych jest na okres wakacyjny, aktualności i planowane terminy będzie można sprawdzać na stronie Fundacji: www.frgp.pl. Poniżej przedstawiamy pierwsze daty i miejsca spotkań.

Projekt „Zielone wędrówki po Krakowie – przyrodnicze wycieczki edukacyjne dla uczniów i studentów” jest organizowany przez Fundację Rozwoju Gmin Polskich dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

28.05.11 – Kompleks Łąk w Kostrzu
Miejsce spotkania: Róg ul. Gronostajowej i S. Grota Roweckiego (koło Kampusu UJ), godz. 10.

29.05.11 – Łąki Nowohuckie
Miejsce spotkania: Przed wejściem do Budynku NCK (Nowohuckie Centrum Kultury), godz. 10:00

4.06.11 – Rezerwat Przyrody Skołczanka i Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy
Miejsce spotkania: przystanek MPK Kąty przy ul. Tynieckiej (pod wiaduktem), godz. 10:00

5.06.11 – Rezerwat Bonarka wraz ze stawami przy stacji PKP Bonarka
Miejsce spotkania: przystanek MPK na ul. Kamieńskiego przy wejściu do Rezerwatu Bonarka, godz. 10:00

11.06.11 –  Panieńskie Skałki i Sikornik
Miejsce spotkania: parking przy ul. Kukułczej obok Baby Jagi koło przystanku MPK linii 134 na drodze dojazdowej do ZOO, godz. 10:00

Źródło: www.frgp.pl

Wycieczka jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Krakowa, zwłaszcza uczniów i studentów. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię