Już dziś w pobliżu zbiornika Pogoria IV, odbędzie się EKO-piknik realizowany w ramach ogólnopolskiego programu krakowskiej Fundacji Aeris Futuro pt. „Czas na las”, którego organizatorami są: TAURON Polska Energia i Arcelor Mittal Poland. Imprezę poprowadzi prezenter pogody Tomasz Zubilewicz.

W najbliższy czwartek w pobliżu zbiornika Pogoria IV,  Fundacja Aeris Futuro rozpocznie obsadzanie miasta sadzonkami pół tysiąca drzew. Akcja w Dąbrowie Górniczej to część ogólnopolskiego programu Fundacji Aeris Futuro pod nazwą "Czas na las", nad którym honorowy patronat sprawuje Minister Środowiska, a działania wpisane są w kampanię agendy ONZ ds. Środowiska UNEP "Obsadźmy naszą planetę".

Przez 3 lata działalności Fundacji posadziliśmy  na terenie Polski ponad pół miliona drzew, dzięki którym zoffsetowanych zostanie 80 tys. ton emisji gazów cieplarnianych, ale to nie koniec – mówi Joanna Mieszkowicz, Prezes Zarządu i założycielka Fudnacji Aeris Futuro

Przed nami kolejne wyzwania, jak to w Dąbrowie Górniczej, gdzie w ramach projektu posadzimy łącznie pół tysiąca drzew. Organizatorami Zielonego Wydarzenia są: TAURON Polska Energia i Arcelor Mittal Poland.

Dla obu przedsiębiorstw eko-działania trwale wpisały się w ich misję i strategię rozwoju. Dla TAURONA to kontynuacja programu „OFFSET z TAURONEM”, w  ramach którego koncern finansuje zadrzewianie wybranych terenów aby w ten sposób zneutralizować część emisji CO2, za którą jest odpowiedzialny.  Grupa TAURON posiada 35 elektrowni wodnych o łącznej mocy 124,3 MW należących do Spółki TAURON Ekoenergia.

"Stwórzmy klimat dla przyszłości” to motto przyświecające działaniom Fundacja AERIS FUTURO, która w innowacyjny sposób wdraża w Polsce praktyczne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. AERIS FUTURO to jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się carbon offsets, projektami rekompensującymi emisje gazów cieplarnianych do powietrza poprzez sadzenie drzew,  zwiększanie efektywności energetycznej oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Fundacja zainicjowała i wdraża standard Zielonych Wydarzeń wśród firm i różnych instytucji.  Organizuje kampanie edukacyjne, akcje sadzenia drzew, happeningi i warsztaty kierowane do różnych grup społecznych – dzieci, młodzież, studentów, urzędników, pracowników firm. Aeris Futuro w działaniach wspierają: Yves Rocher, AXA, Sharp, e-file , TAURON Polska Energia czy Arcelor Mittal.

Więcej na: www.aeris.eko.org.pl
 

Fundacja Aeris Futuro to jedyna w Polsce organizacja, która zajmuje się projektami rekompensującymi emisje gazów cieplarnianych poprzez sadzenie drzew. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię