Gimnazjaliści mogą sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą oraz umiejętności poruszania się w terenie w ramach konkursu organizowanego przez Magurski Park Narodowy. Konkurs będzie miał charakter turnieju zorganizowanego na trasie wyznaczonej w terenie MPN.

Na poszczególnych punktach trasy sprawdzana będzie znajomość zagadnień z zakresu: biologii, przyrody, ekologii, ochrony środowiska, geografii, historii i kultury regionu, a także z zagadnień dotyczących Magurskiego Parku Narodowego oraz orientacji w terenie.

Władze Parku zapraszają szkoły do zgłaszania 3-osobowych drużyn. Zadaniem każdej drużyny będzie pokonanie wyznaczonego dystansu i wykonywanie zadań na poszczególnych punktach trasy. Zwycięży drużyna, która w najkrótszym czasie pokona dystans i najlepiej wykona ww. zadania.

Liczba drużyn, która może wziąć udział w konkursie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy proszą szkoły o zgłaszanie drużyn do 19 września 2011. Konkurs odbędzie się na początku października – dokładny termin będzie uzależniony od pogody i podany zostanie do końca września. Ogłoszenie listy zakwalifikowanych drużyn nastąpi z końcem września 2011 r. – szkoły zostaną powiadomione pocztą, a także zostanie wywieszona informacja na stronie www.magurskipn.pl. Po zakończeniu konkursu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i ognisko dla uczestników.

Więcej informacji: Urszula Olchawa, e-mail [email protected], tel. 13 4414099

Źródło: magurskipn.pl

 

Zdjęcie wykonane w Magurskim Parku Narodowym: salamandra plamista. / Fot. Agnieszka i Damian Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię