5 września ruszy IV edycja ogólnopolskiego konkursu ?Obszar Natura 2000 skarbem regionu?. Konkurs jest częścią edukacyjnego projektu pt. ?Szerokie wody Natury 2000?, który Instytut na rzecz Ekorozwoju realizuje od listopada 2010 r. przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół gimnazjalnych z całej Polski. Tematyka konkursu nawiązuje do nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów – przede wszystkim dla przedmiotów biologii i geografii, ale także wiedzy o społeczeństwie i informatyce oraz ścieżek edukacyjnych: ekologicznej, europejskiej i dotyczącej edukacji regionalnej.

Celem organizatorów konkursu „Obszar Natura 2000 skarbem regionu” jest kreowanie aktywnej postawy dorastających obywateli Polski. Jesteśmy przekonani, że konkurs adresowany jest do przyszłych radnych, wójtów i burmistrzów, i przedsiębiorców, od których już wkrótce będzie zależeć stan środowiska w Polsce. Uważamy również, że stan przyrody Polski może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności naszego kraju w Unii Europejskiej już w najbliższych latach.

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów:

  • Pierwszy etap, trwający od 05.09 do 13.11.2011 r., polegać będzie na rozwiązaniu zadań przygotowanych na Platformie Edukacyjnej moodle, zainstalowanej na portalu „Natura 2000 a turystyka”.
  • W drugim etapie, trwającym od 21.11.2011 r. do 16.01.2012 r., wymagane będzie przygotowanie przez ucznia własnej pracy w postaci ulotki, prezentacji multimedialnej lub strony internetowej promującej walory przyrodnicze i turystyczne wybranego polskiego obszaru Natura 2000.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym regulamin IV edycji, dostępne będą na portalu „Natura 2000 a turystyka”.

Źródło: natura2000.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię