Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spektakl teatralny traktujący o ochronie środowiska, a także pokaz mody ekologicznej to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Miasto Radzyń Podlaski w ramach I Radzyńskiego Pikniku Ekologicznego. 

Piknik rozpoczął się spektaklem teatralnym pt. „Mapa Marzeń” w wykonaniu Teatru KULTURESKA, który promował wśród dzieci segregację odpadów, zachowania proekologiczne, ideę recyklingu i ochronę powietrza. Dzieci wraz z bohaterami – Osiołkiem Olkiem,  Mysią Gabrysią i Żabką Beatką starały się oczyścić polanę z zalegających odpadów, m.in. wdrażając zasady prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci, mimo niesprzyjającej pogody bardzo chętnie brały udział w spektaklu i włączały się aktywnie w ratowanie zanieczyszczonej polany.

Ciekawym elementem pikniku był również koncert Adama Witkowicza z Ośrodka Edukacji Muzycznej INTRO pt.  „Żabka i Żuczek”. Dzieci przy dźwiękach dobrej muzyki brały udział w wielu przygotowanych przez prowadzącego, w tym również dotyczących ekologii.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, prowadzone przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS. W ramach przygotowanych stoisk można było pomalować  torbę bawełnianą w fantazyjne wzory przy użyciu stempli z owoców i warzyw, pomalować i przyozdobić swoją drewnianą podkładkę pod kubek, a także wazon z puszek aluminiowych bądź butelek plastikowych. Dzieci brały udział także w warsztatach tworzenia ekobiżuterii z wikliny papierowej i butelek plastikowych, a także tworzenia ekozwierzątek z rolek po papierze toaletowym.

Interesujący był także konkurs „wKOŁO odpadów” przy użyciu koła fortuny. Dzieci kręcąc barwnym kołem fortuny wybierały kategorię, w ramach której odpowiadały na pytania, rozwiązywały zadania i zagadki, a także grały kalambury, za co otrzymywały nagrodę z logo ?Radzyń segreguje!? ufundowane przez Miasto Radzyń Podlaski.

W ramach pikniku odbył się także pokaz mody recyklingowej, wykonany przez uczniów trzech radzyńskich szkół podstawowych w formie konkursu, w którym wzięło udział 36 dzieci. Kapituła konkursu wyłoniła trzy najlepsze stroje autorstwa: Wiktora Kowalskiego z kl. II B Szkoły Podstawowej nr 2 (I miejsce), Hanny Stefaniak z kl. III A Szkoły Podstawowej nr 1 (II miejsce) oraz Damiana Rolaka z kl. III D Szkoły Podstawowej nr 2 (III miejsce).

I Radzyński Piknik Ekologiczny zakończył występ radzyńskiej grupy tanecznej Show Dance Joanny Pastuszewskiej.

 GALERIA

Radzyński Piknik Ekologiczny współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię