Dla Polaków Tatry to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Miejsce mające symboliczny wymiar, a przez to bliskie każdemu z nas, nawet tym, którzy go nie odwiedzali. Tatry to jednocześnie najmniejsze wysokie góry świata. Na ich niewielkiej powierzchni, porównywalnej z powierzchnią zaledwie jednej alpejskiej doliny, mieści się niezwykłe bogactwo przyrody. Wiele spośród ponad 10 tys. gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących Tatry to gatunki wymagające szczególnej ochrony.

Milka chce wspierać ochronę Tatr, dlatego przekaże na ten cel 1 mln zł. Milka we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, wybrała 6 symboli Tatr:
    * Krokus
    * Giewont
    * Niedźwiedź
    * Kozica
    * Morskie Oko
    * Świstak

Eksperci Tatrzańskiego Parku Narodowego dla każdego z symboli opisali potencjalne zagrożenia oraz zaproponowali szereg działań, które w przyszłości pomogą te zagrożenia zminimalizować. W głosowaniu wspólnie z Milką wybierzemy  symbole, które otrzymają wsparcie finansowe.

Zagłosuj na jeden z symboli i pomóż chronić polskie Tatry !

Wasze głosy zdecydują, które symbole zostaną objęte działaniami finansowanymi przez Milkę. Milka wraz z ekspertami z TPN oraz ambasadorami akcji będzie edukować i inspirować do zgłębiania wiedzy na temat Tatr oraz sześciu wybranych przez nas symboli. Dowiecie się, co im zagraża i co dzięki Waszym głosom będziemy mogli wspólnie dla nich zrobić.

Głosowanie będzie trwało od 1 maja do 20 czerwca 2010 r.

Wasze głosy zdecydują także o tym, jaka część z puli 1 miliona złotych zostanie przeznaczona na działania związane z ochroną symboli, które zwyciężą w głosowaniu. Na ochronę symbolu, który zajmie w głosowaniu I miejsce przeznaczymy 50 proc. tej kwoty, symbol, który znajdzie się na II miejscu otrzyma 30 proc., a na III miejscu – 20 proc.

Wynik głosowania poznamy 26 czerwca 2010 r.

Przez czas trwania akcji Milka Razem dla Tatr będziemy prezentować poszczególne symbole w programie Dzień Dobry TVN i Gazecie Wyborczej, abyście mogli lepiej je poznać i oddając swój głos zdecydować, który z nich powinien zostać objęty działaniami ochronnymi.  

Akcję i głosowanie na symbole będziemy promować również podczas specjalnych wydarzeń w Zakopanem takich jak Dni Zakopanego połączonych z koncertem zespołu Zakopower, który odbędzie się 5 czerwca oraz podczas Letniego Festiwalu Milka zaplanowanego na 27 czerwca.

Chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń pod numer infolinii 801 13 22 12 lub napisz na adres [email protected].

Zagrożeniem dla krokusa jest zarastanie polan w drodze naturalnej sukcesji.

Dokarmianie niedźwiedzi przez turystów, pozostawianie resztek jedzenia i odpadków prowadzą do zmiany naturalnego zachowania niedźwiedzi.

Najważniejszym zagrożeniem dla Giewontu jest duże zagęszczenie ruchu turystycznego.

Głównym zagrożeniem dla kozic jest kłusownictwo oraz płoszenie przez turystów i osoby wspinające się w niedozwolonych miejscach.

Morskie Oko jest traktowane przez turystów jak przedłużenie popularnych Krupówek, boryka się więc z dużym zagęszczeniem ruchu turystycznego.

Głównym zagrożeniem dla świstaków jest kłusownictwo oraz płoszenie przez ciekawskich turystów i narciarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię