Cała polana była zasypana kwiatami. Wyglądała jak biały dywan w zielone łatki. Tuż obok spacerowały dwa bociany. Miały długie, czerwone dzioby i patykowate nogi. Szukały zielonych żab, które uciekały przed nimi – pisze Urszulka w najnowszym odcinku swojego bloga.

Rozłożyliśmy sprzęt nad brzegiem jeziora Pluszne: lunety i lornetki. Wzięliśmy też przewodniki "Jaki to ptak? ". Patrzyłam przez lornetkę. Wszystko było takie bliskie i ładne. Po spokojnej wodzie płynęły kaczki krzyżówki, a za nimi śliczny perkoz. Był cudowny.

(fragment bloga z 10 maja 2010 r.)

Przeczytaj całość

  "Bystrym oczkiem"  to blog, w którym dziewięcioletnia Urszulka opisuje swoje doświadczenia związane z poznawaniem przyrody, a zwłaszcza królestwa skrzydlatych przyjaciół.

Przerwa na bloga

W dziale "Przerwa na bloga" publikujemy autorskie blogi inspirujących osób. Swoje blogi mają: znana i kochana przez czytelników Elżbieta, bohater konkursu "Ekologiczny pamiętnik" – Marek Baranowski, niezwykła Matka Polka i obdarzona wielką spostrzegawczością Urszulka Oleszczuk. Zapraszamy do lektury, wymiany myśli, a także do… sięgnięcia po pióro.

Lubię gdy pada śnieg. Jego wirujące płatki działają na mnie uspakajająco. Podobno nie ma dwóch identycznych. Niedawno miałam okazję przekonać się, że to prawda. Stojąc w oknie i kojąc duszę ulubionym widokiem, zaczęłam obserwować to co przyklejało się do szyby. W pewnej chwili jeden z większych płatków szybko podzielił się na malutkie części. Byłam pod wrażeniem !
Fragment bloga Elżbiety

Kocham wygody dzisiejszego świata – i tak naprawdę cieszę, się, że mamy takie czasy. Ale nade wszystko doceniam to co daje nam natura. Uczę się szanować każde drzewo i każdy kamień. Postaram się przedstawić Państwu mój punkt widzenia świata – pewnie będzie strasznie zawężony bo „z kajaka" . Pewnie wielu z Państwa nie będzie się podobała moja filozofia życia jeśli można nazwać to filozofią… ale zawsze chętnie odpowiem na pytania i będzie mi miło jeśli choć części z czytających, spodoba się relacja z moich kajakowych wędrówek. Zapraszam serdecznie do mojego świata…
Fragment bloga Marka Baranowskiego

Żeby skrócić sobie oczekiwanie i odsunąć myśli od wolno tykającego zegara, postanowiliśmy pobawić się w taki jakby recycling. Z kartonowych rolek po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych, przy pomocy kleju, kawałków taśmy oraz bibuły zrobiliśmy drzewa. A do tego wyciągnęliśmy figurkę Batmana (Joker skutecznie się ukrył, więc daliśmy spokój szukaniu), pojazdy z filmu, drzewa ustawiliśmy w lasek i zaczęliśmy zabawę w… walkę z ekoterroryzmem;)
Fragment bloga Matki Polki

Wszystkie osoby, które chciałaby same prowadzić ekologicznego bloga na łamach naszego portalu, prosimy o kontakt.

Dziewięcioletnia Urszulka opisuje swoje doświadczenia związane z poznawaniem przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię