To dobra metoda, by uczyć dzieci nie tylko kreatywności i rozwijania wyobraźni, jak również myślenia o środowisku i segregacji odpadów. Maluchy lubią bawić się przedmiotami i tworzyć różne rzeczy. Łatwiej uczą się proekologicznych zachować i same zachęcają do nich rodziców ? podkreśla Agata Łoś, jedna z animatorek prowadzących warsztaty.

Ponad tysiąc dzieci z Wrocławia i gminy Kobierzyce weźmie udział w specjalnych warsztatach ekologicznych. Projekt organizowany w ramach akcji „Recykling na wielką skalę” właśnie się rozpoczął, a zakończy się w połowie stycznia 2014 roku.

Celem darmowych warsztatów plastyczno-recyklingowych „EKOwkrętka” jest nauczenie dzieci – poprzez zabawę i kreatywne zajęcia – jak dbać o środowisko naturalne i odzyskiwać surowce wtórne. Do projektu zgłosiło się 37 przedszkoli, głównie wrocławskich, ale zajęcia zostaną przeprowadzone również w placówkach w Bielanach Wrocławskich, Ślęzy oraz Pustkowie Żurawskim.

Podczas zajęć powstawać będą gry planszowe oraz instrumenty z „odzysku” (kije deszczowe, grzechotki, kastaniety, bębenki z surowców wtórnych), które świetnie uzupełnią zestaw przedszkolnych akcesoriów do edukacji. Dzieci przygotowywać będą także ramki na zdjęcia z opakowań po płytach CD, skarbonki-zwierzaczki z plastikowych butelek, recyklingowe breloczki i puzderka na drobiazgi. Nie zabraknie też “odzyskowych” ozdób świątecznych i pomysłów na gwiazdkowe prezenty.

Cykl warsztatów dla najstarszych grup prowadzony będzie aż do połowy stycznia 2014 roku, zgodnie z harmonogramem ustalonym z placówkami. Jest to część akcji “Recykling na wielką skalę”, której organizatorem jest Park Handlowy Bielany. Jej elementem jest również konkurs dla szkół podstawowych na przygotowanie i ustrojenie choinki odzobami z odpadów. Na szkoły, które przyślą najciekawsze i najefektowniejsze propozycje recyklingowych dekoracji, czekają nagrody: tablica interaktywna oraz komplety filmów przyrodniczych zrealizowanych przez BBC.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.rnws.pl w zakładce “Zaangażuj się”.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię