Po raz trzeci w Łodzi odbędzie się niezwykły pokaz mody, Re-Act Fashion Show. Jest to projekt skierowany do artystów tworzących w zgodzie z ekologią i zasadami recyklingu. Z myślą o tym wydarzeniu ruszył już konkurs na najlepszą kolekcję recyklingową Re-Act Fashion Show! Do 16 sierpnia Fundacja Re-Act czeka na prace wszystkich eko-maniaków z kreatywnym podejściem do twórczego recyklingu!

Tegoroczna edycja odbędzie się 26 października w Łodzi i tym samym otworzy FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 16 sierpnia. Re-Act to unikalne wydarzenie, którego ideą jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej. Projekt ma na celu przedstawienie idei recyklingu, procesu przetwarzania odpadów i możliwości wykorzystania surowców wtórnych w życiu codziennym. Tegoroczna edycja odbędzie się 26 października w Łodzi.

Re-Act to także platforma dyskusyjna zwracająca uwagę na istotę zrównoważonego rozwoju. Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony artystów z całego świata. Wyjątkowy pokaz kolekcji przygotowanych z surowców wtórnych zyskał już uznanie branży modowej. Re-Act Fashion Show 2011 otworzy jesienną edycję polskiego Tygodnia Mody – FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Projektanci mają czas do 16-tego sierpnia. Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej www.re-act.pl. Zasady pozostały niezmienne – należy przesłać szkice kolekcji damskiej, składającej się z trzech kreacji. Oczywiście wykorzystane materiały muszą pochodzić z recyklingu. Przede wszystkim liczy się kreatywność. Konkursowe projekty mogą wpisywać się w oba główne trendy mody ekologicznej: upcyklingu oraz trashingu. Szczęśliwą dwudziestkę finalistów poznamy we wrześniu. W poprzednich latach w jury zasiadali między innymi: Gregor Clemens, projektant niemieckiej marki Lac Et Mel; Joanna Paradecka, czołowa przedstawicielka nurtu hand remade; Bartek Michalec, połowa wyjątkowego duetu projektantów ZUO Corp. Oficjalną ambasadorką Re-Act w 2009 roku została Iza Miko, natomiast Re-Act 2010 promowała Kinga Rusin.

Re-Act to nie tylko pokaz mody recyklingowej, ale również szereg imprez towarzyszących. Wszelkie szczegóły na temat programu Re-Act Fashion Show 2011 będzie można znaleźć na oficjalnej stronie oraz na profilu w portalu Facebook. Wydarzenie jest organizowane przy współudziale Urzędu Miasta Łodzi. 

Źródło: Fundacja Re-Act

Re-Act to wydarzenie, którego ideą jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej poprzez najświeższe trendy w modzie i wzornictwie. / Fot. Re-Act

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię