Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, gra wielkoformatowa „Spacerkiem po wiedzę”, konkursy ekologiczne, gry i zabawy to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Miasto Elbląg wraz z Zakładem Utylizacji Odpadów w Elblągu w ramach tegorocznych obchodów ?Dni Recyklingu? oraz akcji ?Sprzątanie świata – Polska 2021?.

Wydarzenie odbyło się 7 września 2021 r. na terenie lasu Bażantaria i towarzyszyła mu tradycyjna „akcja sprzątania”, która w Polsce jest organizowana od blisko trzech dekad. Uczniowie z elbląskich szkół podstawowych wraz z opiekunami ruszyli w las, wracając z niego z workami pełnymi odpadów. 

Celem tegorocznej edycji ?Sprzątanie świata – Polska 2021?, jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

W ramach wydarzenia odbyły się również warsztaty kreatywne, w ramach których uczestnicy z odpadów wykonywali bibeloty na gałęzi, zakładki do książek, bransoletki oraz „pszczele” dekoracje do doniczek. Uczniowie mieli też okazję zagrać w wieloformatową grę planszową na temat odpadów pn. „Spacerkiem po wiedzę”. Za udział w grze otrzymywali komiks „Piekarczyk znów o Elbląg walczy”. 

Warsztaty na zlecenie Zakładu Utylizacji w Elblągu poprowadził Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS. 

GALERIA

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię