Riding on big speed on bicycle on stairs in park

Warsztaty z segregacji odpadów oraz warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, podczas których wykonywane były breloki z korka, bransoletki z t-shirta oraz ekoorganizery z puszek to atrakcje przygotowane przez Powiat Żuromiński w ramach Powiatowego Rajdu Rowerowego. 

Wydarzenie było realizowane w ramach projektu „Powiat żuromiński bliżej przyrody”. Blisko 80 uczestników rajdu rowerowego wzięło udział w akcji edukacyjnej, która odbyła się 5 września na trasie rajdu w miejscowości Nowe Konopaty. Edukatorzy z firmy Abrys Sp. z o.o. przeprowadzili dla uczestników rajdu – mieszkańców powiatu żuromińskiego pogadankę na temat segregacji odpadów (z pokazem segregacji) oraz niskiej emisji, a także warsztaty kreatywne. W ich ramach z niepotrzebnych odpadów – korków po winie, puszek po konserwach, a także koszulek t-shirt powstawały breloki do kluczy, organizery oraz bransoletki. Warsztaty zgromadziły nie tylko dzieci, ale i dorosłych. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez lokalną społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW na lata 2014-2020. 

GALERIA

Fot. Archiwum Abrys

Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię