Do jakiego koloru pojemnika wyrzucisz karton po mleku? Co to jest recykling? Czy w Polsce obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów w domowych piecach? Co ma wpływ na spadek bioróżnorodności pszczół? Z takimi pytaniami zmagali się w sobotę mieszkańcy warszawskiej Dzielnicy Wola. 

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola przygotował dla mieszkańców konkurs pn. „Jak chronić środowisko?”, w ramach którego można było wygrać książki przyrodnicze, a także ekologiczne zestawy piśmiennicze.

Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe – osobno dla dzieci i osobno dla dorosłych. Zadaniem uczestników, którzy w godzinach 10.00-13.00 pojawili się w Parku Szymańskiego, było wylosowanie za pomocą barwnego koła fortuny numeru pytania i udzielenie prawidłowej odpowiedzi. Pytania dotyczyły szeroko pojętej ochrony środowiska, dlatego wśród zagadnień znalazły się ochrona powietrza, gospodarka odpadami, ochrona wody czy też bioróżnorodność. W związku z tym, że celem konkursu była edukacja ekologiczna – nie było w nim przegranych. Każdy, chętny do poszerzenia swojej wiedzy przyrodniczej uczestnik, został nagrodzony. A takich, na szczęście nie brakowało! 

GALERIA

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię