Już za kilka miesięcy w głąb rezerwatów przyrody, zamkniętych przed ingerencją człowieka, będzie mógł zajrzeć praktycznie każdy – a to za sprawą cyklu filmów dokumentalnych pt. „Wielkopolskie rezerwaty przyrody”.

W Wielkopolsce istnieje 98 rezerwatów przyrody, objętych ochroną prawną. Powstały w celu ochrony unikatowych ekosystemów, gatunków fauny i flory, a także przyrody nieożywione. Rezerwaty są objęte ochroną prawną, a turyści, poza wyznaczonymi w niektórych z nich  ścieżkami, nie mają wstępu.

W celu ochrony unikatowych ekosystemów, gatunków fauny i flory, a także przyrody nieożywionej utworzono w Wielkopolsce 98 rezerwatów przyrody, obejmując je ochroną prawną i zakazując w nich ingerencji człowieka. Na teren rezerwatów turyści, poza wyznaczonymi w niektórych z nich  ścieżkami, nie mają wstępu.

Jednak już za kilka miesięcy życie w rezerwatach podejrzeć będzie mógł praktycznie każdy! Trwają bowiem zdjęcia do nowego cyklu filmów dokumentalnych pt. ?Wielkopolskie rezerwaty przyrody?. Pierwszy klaps na planie padł na terenie rezerwatu ? Śnieżycowy jar ?.

Pięcioodcinkowy cykl przybliży  widzom bogactwo przyrodnicze i różnorodność  rezerwatów przyrody z terenu całej Wielkopolski, podzielonych według ich typów. Omówione zostaną wybrane rezerwaty spośród: florystycznych, faunistycznych, leśnych, leśno-krajobrazowych, krajobrazowych, torfowiskowych i wodny.

Filmowym zdjęciom przybliżającym przyrodnicze piękno wielkopolskich rezerwatów, towarzyszyć będą wypowiedzi ekspertów,  w tym przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Lasów Państwowych.

Zgromadzony materiał filmowy przybliży naturalne, pozbawione ingerencji człowieka ekosystemy i ?zapisze? je dla potomnych, stając się jednocześnie doskonałym narzędziem dydaktycznym w edukacji ekologicznej.

Producent ? PFS PalFilmStudio Krzysztof Paluszyński
Scenariusz i reżyseria ? Magdalena Piątkowska
Zdjęcia ? Łukasz Frocisz

Widzów i miłośników przyrody zapraszamy na filmowy spacer po wyjątkowych  zakątkach Wielkopolski już jesienią na antenie Telewizji Poznań.

 

rezerw8rezerw5rezerw3rezerw1

Poznan_logo_wfosigw_kolor
Przedsięwzięcie pn.: Produkcja cyklu pięciu filmów dokumentalnych pt. ?Wielkopolskie Rezerwaty Przyrody?, dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię