Od 20 do 23 kwietnia w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie (Polska)potrwa III Międzynarodowa Konferencja z okazji Dnia Ziemi pt. ?Rola parków narodowych w kształtowaniu postaw społecznych?. Organizatorami konferencji są Karkonoski Park Narodowy, Krkonošsky národní park, Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Rocky Mountain National Park.

Celem konferencji jest praktyczna wymiana doświadczeń pomiędzy służbami polskich, czeskich i amerykańskich górskich parków narodowych w zakresie akceptacji przez opinię społeczną różnych ograniczeń wynikających z określonych zasad udostępniania parków narodowych. W związku z tym, że problemy ograniczeń dotyczą głównie udostępniania parków narodowych dla turystyki, do udziału w konferencji zaproszeni są również przedstawiciele samorządów, organizacji turystycznych i ekologicznych.

Organizatorzy mają nadzieję, że dyskusja w tak szerokim gronie pozwoli na przedstawienie najistotniejszych problemów tego zagadnienia oraz przyczyni się do wypracowania takich metod udostępniania parków narodowych, które będą akceptowane przez opinię społeczną. W drugim dniu konferencji zaplanowano dyskusję na temat udostępniania obszarów chronionych dla osób niepełnosprawnych. Celem konferencji jest również zacieśnianie współpracy pomiędzy parkami narodowymi Polski, Republiki Czeskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także samorządami, organizacjami turystycznymi i ekologicznymi.

Oficjalnym językiem konferencji jest język angielski.

Wszelkich informacji na temat konferencji udziela P. Roksana Knapik ([email protected], 757553084, 514607302).
 

Celem konferencji jest praktyczna wymiana doświadczeń pomiędzy służbami polskich, czeskich i amerykańskich górskich parków narodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię