Przed kieleckimi czwartoklasistami i ich nauczycielami niezwykły początek roku szkolnego, który przygotowała Veolia Usługi dla Środowiska. Młodzi ekolodzy będą mieli niepowtarzalną szansę wyruszyć w konkursową wyprawę dookoła Ziemi wraz z Małym Księciem i wygrać atrakcyjne nagrody!

Motto:

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.
Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry

Konkurs „Nasza planeta, nasza przyszłość”, organizowany przez kielecką spółkę Veolia Usługi  dla Środowiska, jest częścią międzynarodowej kampanii ekologicznej Veolii Environnement.

Misją koncernu jest ochrona i odbudowa środowiska naturalnego – mówi Ryszard Bartkiewicz, dyrektor zarządzający zakładem w Kielcach. – Dlatego w działania firma systematycznie włącza ekologiczne kampanie, akcje i konkursy organizowane na całym świecie. Kieruje je zarówno do osób dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci.

Tym razem zadanie konkursowe będzie polegać na zorganizowaniu lekcji ekologicznej w klasie, a następnie na przygotowaniu przez dzieci prac plastyczno-opisowych. Nauczyciele, którzy zgłoszą swoje klasy do udziału w konkursie, dostaną od organizatora specjalne zestawy: przewodnik z konspektem do przeprowadzenia lekcji i książeczki ucznia. Materiały zostały opracowane przez Veolię we Francji, a następnie przetłumaczone na język polski. Książeczka zaprasza dzieci w niezwykłą podróż dookoła Ziemi w towarzystwie… Małego Księcia. Wybrane fragmenty przygód znanego na całym świecie bohatera utworu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego stanowią kanwę opowieści, która pozwala dzieciom odkryć bogactwa naszej planety, ale także jej grożące niebezpieczeństwa.

Co zrobić, by im zapobiec? Rysunkowo-opisowe odpowiedzi na to pytanie mają być właśnie efektem tej oryginalnej lekcji. Dla laureatów spółka Veolia Usługi dla Środowiska przygotowała oczywiście atrakcje: spotkanie z leśnikiem na terenie ścieżki edukacyjnej w Nadleśnictwie Kielce oraz nagrody rzeczowe – dla opiekuna zwycięskiej klasy oraz uczniów – autorów prac najlepiej ocenionych w kategorii indywidualnej.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 21 września wysłać organizatorowi wypełniony formularz zgłoszeniowy – każda z kieleckich podstawówek dostanie je pocztą. Można też skorzystać z dokumentu znajdującego się na stronie internetowej. W odpowiedzi uczestnikom konkursu Veolia Usługi dla Środowiska wyśle zestawy konkursowe do zorganizowania specjalnej lekcji. Potem – do 15 grudnia będzie czekać na prace. Rozwiązanie konkursu nastąpi 2 lutego 2010 r.

Przedsięwzięcie swoim patronatem objęli: Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kielcach, Nadleśnictwo Kielce i portal Zielonalekcja.pl. 

Szczegóły: www.veolia-es.pl – zakładka: Ekologia

Źródło: Veolia

 

Młodzi ekolodzy będą mieli niepowtarzalną szansę wyruszyć w konkursową wyprawę dookoła Ziemi wraz z Małym Księciem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię