Dyrekcja Generalna KE ds. Przedsiębiorstwa i Przemysłu w ramach projektu Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy zaprasza wszystkich, dla których pasją jest podróżowanie i fotografia do udziału w konkursie fotograficznym. Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy – ang. European Destinations of Excellence (EDEN) to projekt promujący zrównoważone modele rozwoju turystycznego w całej Unii Europejskiej.

Projekt opiera się na organizowanych każdego roku krajowych konkursach, w których wyłaniane są modelowe ośrodki turystyczne w każdym kraju uczestniczącym. Poprzez wybór takich ośrodków projekt EDEN skutecznie realizuje cel, jakim jest zwracanie uwagi na wartości, różnorodność i wspólne cechy europejskich atrakcji turystycznych. Zwiększa on widoczność wschodzących europejskich ośrodków, stanowi platformę do wymiany dobrych praktyk w całej Europie oraz promuje tworzenie sieci między zwycięzcami konkursów.

Temu europejskiemu projektowi każdego roku przyświeca inny temat, który wybierany jest przez Komisję wraz z właściwymi krajowymi organami odpowiedzialnymi za turystykę. Konkurs jest otwarty dla wszystkich profesjonalnych fotografów i amatorów będących mieszkańcami jednego z 27 państw członkowskich, krajów kandydujących lub państw EFTA/EEA niezależnie od ich płci, wieku czy narodowości (z wyłączeniem urzędników Instytucji Europejskich, agencji i ich rodzin).

Każdy z uczestników musi przesłać 3 zdjęcia związane z głównym tematem „ zrównoważona i odpowiedzialna turystyka”. Zdjęcia będą oceniane pod względem związku z tematem i oryginalności. Oprócz zdjęć wszyscy uczestnicy chcący wziąć udział w konkursie muszą wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej.

Termin zgłaszania się do udziału w konkursie mija 18 września br. Do wygrania laptop Sony VAIO VGN-P11Z/G !

Źródło: edenphotocompetition.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię