Stalker changing reality into clear and healthy future

Trwa XVI edycja konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczne hasło przewodnie to ?Bądź świadomy ? walcz ze smogiem?. Czasu jest coraz mniej. Prace konkursowe można nadsyłać do końca października.

Tegoroczna edycja nawiązuje do problemów związanych z jakością powietrza.                    W dzisiejszych czasach to poważny problem, dlatego tak ważne jest wykształcenie wśród młodych pokoleń poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz promowanie działań mających na celu ochronę powietrza.

? Od lat pokazujemy młodym Mazowszanom, że na stan środowiska wszyscy mamy wpływ, niezależnie od wieku. Nasz konkurs ma nie tylko uświadomić dzieciom i młodzieży zagrożenia związane ze smogiem, jego wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, ale przede wszystkim kształtować dobre nawyki, które w przyszłości zaprocentują. Bo przecież każdy z nas może podjąć działania, które mogą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i należy to robić. Chcemy oddychać czystym powietrzem, dlatego wspólnie dbajmy o nasze otoczenie ? podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Uczniowie klas I-III mają wykonać plakat ekologiczny z hasłem promującym walkę ze smogiem, uczniowie klas IV-VI komiks, natomiast młodzież klas VII-VIII wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki.

Prace konkursowe należy składać wyłącznie z załączoną kartą zgłoszeniową w terminie od 1 października do 31 października br. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie bądź bezpośrednio do właściwej terenowo Delegatury Urzędu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawa czy na stronie internetowej https://www.mazovia.pl/konkursy–szkolenia/ekokonkursy/art,33,xvi-edycja-konkursu-ekologicznego-badz-swiadomy-walcz-ze-smogiem.html oraz pod numerami telefonów: (22) 59 79 056 i (22) 59 79 059.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię