?Największym skarbem są nauczyciele ? koordynatorzy, a drugie ogniwo to gmina? – mówił ekolog Marek Łabno, który kładzie nacisk na ciągłą edukację, a swoje poglądy wygłosił podczas konferencji inicjującej Szkolne Centrum Recyklingu – 25 września w Kielcach.

Niemal 100 osób – samorządowców, nauczycieli i przedstawicieli organizacji pozarządowych – wzięło udział w konferencji Szkolne Centrum Recyklingu organizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko w ramach projektu  „Współpraca kluczem do ochrony środowiska – Szkolne Centrum Recyklingu” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, firmę MB Recycling oraz spółkę not for profit ELEKTRYCZNE ŚMIECI.

Na konferencji wystąpił m.in. prawnik, trener i szkoleniowiec Łukasz Chlebny przedstawił „Model współpracy organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie edukacji ekologicznej”, a także podzielił się wieloma ciekawymi przykładami obrazującymi możliwości współpracy różnych podmiotów. Marta Szczecińska z Fundacji Odzyskaj Środowisko zaprezentowała najczęstsze „grzechy” ekologiczne a także możliwości praktycznego stosowania zasad recyklingowych. Z kolei Beata Bartosiak – kierownik projektu Szkolne Centrum Recyklingu opowiedziała o założeniach akcji i zasadach konkursu dla szkół, co obejmuje zarówno działania edukacyjne dla dzieci jak i realną zbiórkę baterii oraz elektrycznych śmieci. Tematyka wystąpień została dobrana w taki sposób, aby zainspirować do działania na rzecz ekologii i jednocześnie ukazywać realne możliwości prowadzenia zbiórki i prawidłowego zagospodarowania odpadów. (Materiały konferencyjne znajdują się pliku do pobrania).

Organizatorzy konferencji nie byli gołosłowni i już podczas spotkania nauczyciele oraz samorządowcy mogli pobrać pudełka na zbiórkę baterii. Pojemniki rozchodziły się jak świeże bułeczki!

Wszelkie informacje dostępne są tutaj:
www.szkolnecentrumrecyklingu.pl
a także pod adresem mailowym:
[email protected]

W pliku do pobrania Skrypt – Materiały konferencyjne
Spis treści:

  • Recykling – moda czy konieczność? Zadbaj o środowisko w gminie, w domu i w szkole – Marta Szczecińska – str. 4
  • Model współpracy organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie edukacji ekologicznej, Łukasz Chlebny – str. 7
  • Jak prowadzić działania pro ekologiczne w szkołach? – Marek Łabno – str. 11
  • Założenia projektu Szkolne Centrum Recyklingu i Warsztaty – korzystanie z nowoczesnych metod i platformy edukacyjnej stworzonej na potrzeby projektu SCR, Beata Bartosiak- str. 14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię