Ta ścieżka o długości 3,5 km ma swój początek przy siedzibie Nadleśnictwa Spychowo, nad Jeziorem Spychowskim. Prowadzi przez pobliski las do malowniczego śródleśnego jeziora Cichego, ukazując po drodze różnorodne siedliska leśne.

Nazwa ścieżki Ścieżka dydaktyczna „Niedźwiedzi Kąt”
(Nadleśnictwo Spychowo,
12-150 Spychowo,
ul. Mazurska 3,
tel. 089 622 50 82
[email protected]
Długość ścieżki 3,5 km
Czas przebycia  –
Trasa (miasta) Przy siedzibie Nadleśnictwa Spychowo, nad Jeziorem Spychowskim.
Opis (krótki)

Ścieżka zlokalizowana jest w pobliżu Muzeum Leśnego, gdzie można zobaczyć wiele interesujących nas rzeczy. Można zaobserwować, jak zmienia się przyroda i praca leśnika przez wszystkie pory roku. Nie lada atrakcją jest multimedialny system nagłośnienia, który pozwala nauczyć się rozpoznawać odgłosy ptaków. Ścieżka prowadzi przez las, dzięki czemu można obserwować piękno otaczającej go przyrody.

Na trasie ścieżki rozstawiono 19 tablic o następującej tematyce:
Budowa drzewostanów, gospodarka leśna, procesy zachodzące w ekosystemach leśnych, rola lasu, siedliska przyrodniczo-leśne, eutrofizacja i krążenie wód w jeziorach.. Dodatkowo atutem ścieżki są ławki, kosze, wiaty nad Jeziorem Cichym z miejscem na ognisko, dwa pomosty, ambonę, paśnik dla zwierzyny.

Źródło: książeczka „Piękno Nieznane cz. I” Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku”

W Leśnictwie Niedźwiedzi Kąt według legendy w 1804 roku upolowano ostatniego niedźwiedzia. Miejsce te jest zaznaczone pamiątkowym kamieniem. / Fot. Tobias Koerbel, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię