Ścieżka ma długość około 5 km i jest zlokalizowana w niewielkiej odległości od granic Włocławka. Zaprezentowano na niej wiele zagadnień gospodarki leśnej, ochrony przyrody, wypoczynku i rekreacji w lesie.

Nazwa ścieżki Ścieżka przyrodniczo-leśna „Łuba“
(Nadleśnictwo Włocławek
ul. Ziębia 13
87-800 Włocławek
tel./fax 054 234-98-00, 054 234-92-81
e-mail: [email protected])
Długość ścieżki 5 km
Czas przebycia  
Trasa (miasta)  
Opis (krótki) Zaprezentowano na niej wiele zagadnień gospodarki leśnej, ochrony przyrody, wypoczynku i rekreacji w lesie. Chętnie i masowo odwiedzana przez młodzież szkolną i nauczycieli szkół włocławskich. Częste przypadki dewastacji wyposażenia ścieżki (tablic, ławek, zadaszeń, koszy na śmieci) uniemożliwiają utrzymanie atrakcyjnego dla zwiedzających zagospodarowania. Ścieżka położona jest w obrębie Leśnictwa Brześć Kujawski, wchodzącego w skład Nadleśnictwa Włocławek z siedzibą przy ul. Ziębiej 13. To właśnie od tego miejsca warto zaczynać leśną wędrówkę.

W stylowym pałacyku ziemskim – siedzibie nadleśnictwa, położonego niegdyś na terenie wsi Łuba, urządzono izbę leśną, w której można obejrzeć ciekawą ekspozycję poświęconą przyrodzie oraz historii podwłocławskich lasów. Początek ścieżki dydaktycznej znajduje się w odległości 1 km od siedziby nadleśnictwa. Prowadzi tam leśna droga.

Przystanki na trasie ścieżki:

 1.     Mała retencja
 2.     Punkt oporu biologicznego
 3.     Dolina Zgłowiączki
 4.     Ochrona lasu
 5.     Odnowienie lasu po pożarze
 6.     Dokarmianie zwierzyny
 7.     Przebudowa drzewostanów
 8.     Jezioro Łuba
 9.     Łęg olszowo-jesionowy
 10.     Miejsce biwakowe
 11.     Użytkowanie lasu
 12.     Remiza leśna

Źródło: Nadleśnictwo Włocławek

Początek ścieżki dydaktycznej znajduje się w odległości 1 km od siedziby nadleśnictwa. Prowadzi tam leśna droga. / Fot. Nadleśnictwo Włocławek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię