Corocznie 7 mln mieszkańców objętych programem edukacji ekologicznej, ponad pół mln wysegregowanych odpadów ? to wyniki uczestników dziesięciu edycji Konkursu o Puchar Recyklingu. W ciągu tych lat otrzymano prawie 3 tys. zgłoszeń, a pula nagród wyniosła 2 mln zł. Obecnie trwa XI edycja tego przedsięwzięcia.

Dzięki wprowadzeniu zmiany w regulaminie polegającej na „blokadzie” laureatów z lat poprzednich szanse na wygraną mają mniejsze jednostki i podmioty, które jeszcze nie brały w nim udziału.

Puchar Recyklingu to jedyny w Polsce Konkurs, który w sposób kompleksowy ocenia selektywna zbiórkę odpadów i działania edukacyjne. Corocznie patronat nad nim sprawuje Minister Środowiska.  Konkurs jest organizowany przez firmę Abrys, wydawcę m.in. "Przeglądu Komunalnego" i portalu ZielonaLekcja.pl.

Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych, podmiotów, tych które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną. Tym samym Konkurs ma na celu promowanie i rozpowszechnianie nowych technik, ciekawych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami i pomysłowych, pozytywnych przykładów na edukację ekologiczną.

Do udziału zapraszamy urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki komunalne gmin i powiatów, zakłady gospodarki komunalnej. W kategorii „Edukacja Ekologiczna”, oprócz gmin i firm komunalnych, udział biorą szkoły, organizacje ekologiczne, parki krajobrazowe, centra edukacji ekologicznej oraz firmy, którym zależy na budowaniu świadomości ekologicznej.

Uczestnicy rywalizują w dziewięciu kategoriach:

  • „Szklana Statuetka” – zbiórka stłuczki szklanej,
  • „Srebrna Puszka” – zbiórka puszek aluminiowych,
  • „ Lider Zbiórki Tworzyw” – zbiórka tworzyw sztucznych,
  • „Złota Bela Makulatury” – zbiórka makulatury,
  • „Zielona Bateria” – zbiórka baterii,
  • „Zielony Kontakt” – zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego,
  • „Lider Sortowni” – kategoria stworzona z myślą o sortowniach,
  • „Edukacja Ekologiczna” – działania promujące selektywną zbiórkę
  • „Rekordowy Karton” – zbiórka kartoników po płynnej żywności.

Termin nadsyłania Deklaracji udziału przedłużono do 31 lipca br.

Regulamin Konkursu i Deklaracja udziału dostępne na stronie www.pucharrecyklingu.pl.

Kontakt:
Aleksandra Kowalczyk
tel.61 655 81 08
e-mail: [email protected]

Źródło: www.pucharrecyklingu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię