20 września 2010 roku, oficjalne otwarcie pierwszej w Polsce areny Euro 2012 – Stadionu Miejskiego w Poznaniu, uświetni koncert STINGA z towarzyszeniem Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio. Już po raz trzeci Miasto Poznań zaprasza na koncert światowej klasy gwiazdy w ramach akcji POZnan* dla Ziemi.

Poznań jako pierwszy odda do użytku jeden z sześciu stadionów, na których rozegrane będą mecze Mistrzostw Europy 2012. Wrześniowe wydarzenie będzie pierwszym sprawdzianem dla tego obiektu. Sting zaprezentuje swoje największe przeboje w nowych orkiestrowych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wśród prezentowanych piosenek znajdą się takie hity jak: “Roxanne,” “Next To You,” “Every Little Thing She Does Is Magic”, “Every Breath You Take,” “Englishman in New York,” “Fragile,” “Russians,” “If I Ever Lose My Faith in You,” “Fields of Gold” czy “Desert Rose.”  Z artystą na jednej scenie wystąpi 45-osobowa grupa muzyków.

Poznański koncert Stinga odbędzie się w ramach cyklu koncertów POZnan* dla Ziemi. Akcję zainaugurował w roku 2008 koncert Nelly Furtado, w ubiegłym roku w Poznaniu wystąpił zespół Radiohead. Wpływy z tegorocznego wydarzenia – symboliczne 5 złotych z każdego biletu, zostaną przekazane na działania proekologiczne. Dodatkowo na koncercie catering będzie podawany na ekologicznych naczyniach, a do oświetlenia poszczególnych miejsc na terenie stadionu będą wykorzystane energooszczędne żarówki LEDowe.

Organizatorem koncertu jest poznańskie wydawnictwo muzyczne MyMusic Group.

O projekcie POZnan* dla Ziemi:

Cykl koncertów POZnan* dla Ziemi został powołany do życia w 2008 roku w ramach Roku Klimatu i Środowiska. Obchody te ustanowiła Rada Miasta z okazji organizacji w Poznaniu Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCC) COP 14.
Rok Klimatu i Środowiska, to cykl ponad 400 wydarzeń kulturalnych, naukowych czy rozrywkowych zorganizowanych w 2008 roku. Najważniejszym punktem programu był niewątpliwie koncert POZnan* dla Ziemi. Główną ideą tego wydarzenia była rekompensata utraty energii pochłoniętej na organizację COP 14. Stąd od każdego biletu symboliczne 5 złotych przeznaczone na działania proekologiczne. Pomysł od razu zyskał duże poparcie wśród społeczności poznańskiej.
Pierwszą gwiazdą Poznania dla Ziemi była Nelly Furtado, a jej koncert zapisał się w pamięci również straszną burzą, która brutalnie przerwała plenerowy spektakl. Wokalistka wykazała się jednak dużą klasą i zgodziła się wystąpić raz jeszcze następnego dnia.

Rok później w Poznaniu zagrała od dawna wyczekiwana w Polsce, kultowa grupa Radiohead. Grupa nie przez przypadek została zaproszona do Poznania – angielscy muzycy przywiązują dużą wagę do ekologii: rezygnują w miarę możliwości z samolotów, koncertują w miejscach łatwo dostępnych dla fanów i oszczędzają zużycie energii na scenie. Sting to również jedna z najsłynniejszych postaci w świecie muzyki bardzo zaangażowana w działalność proekologiczną. Na przestrzeni wielu lat artysta niejednokrotnie wspierał liczne kampanie społeczne, udzielał się w Amnesty International, brał udział w koncertach Live Aid. Z jego inicjatywy pod zwierzchnictwem rządu brazylijskiego powstała fundacja na rzecz lasów tropikalnych Rainforest Foundation, mająca służyć obronie lasów Amazonii oraz jej zagrożonych mieszkańców, Indian Kayapo. Autor książki „Amazonia – walka o życie”, laureat wielu nagród, m.in. doktora honoris causa Uniwersytetu Nortumbrii w Newcastle czy tytułu CBE ( Commander of Britsh Empire) przyznanego przez Królową Elżbietę II.
 

Więcej informacji o koncercie: www.poznan.pl/sting

Sting to jedna z najsłynniejszych postaci w świecie muzyki bardzo zaangażowana w działalność proekologiczną. / Fot. sting.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię