Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza dzieci na warsztaty ekologiczne „Skarby z odzysku” realizowane na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola 15 września 2011 od 16.00 do 19.30.

Warsztaty mają na celu pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci poprzez wykorzystanie odpadów oraz materiałów organicznych. Podczas warsztatów dzieci zostaną zaproszone do kreatywnej gry, w której przypadkowość otrzymanego tworzywa zmusi do twórczego myślenia.

Zadaniem uczestników będzie ułożyć portret ulubionego zwierzaka z elementów znalezionych w pudełkach podzielonych w ramach schematu segregacji odpadów (makulatury, złomu, plastiku etc.). Powstanie ekologiczna układanka, którą organizatorzy postarają się animować i utrwalić w postaci ekologicznego kolażu.

Młodzi uczestnicy przekonają się, że świetną zabawą jest już samo robienie zabawek, a rodzice, że zamiast kupować kolejne plastikowe zabawki, warto przekonać dziecko, że samo może coś stworzyć. Nie wymaga to żadnych nakładów pieniężnych, do stworzenia bajkowego świata wystarczy kilka starych przedmiotów.

W trakcie pracy dzieci czeka pyszny poczęstunek! Warsztaty są bezpłatne!

Warsztaty mają na celu pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci poprzez wykorzystanie odpadów oraz materiałów organicznych. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię