Celem projektu ?Święty Franciszek ? o przyrodzie do młodzieży? prowadzonego przez łowieckie Ekoradio jest upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem województwa mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podlaskiego oraz śląskiego.

Forma jest bardzo atrakcyjna i bliska młodzieży. Są to wykłady emitowane na antenach rozgłośni radiowych realizujących ów projekt. To przedsięwzięcie ekologiczno-medialne jest bardzo rozbudowane.

Oprócz lekcji Świętego Franciszka, prowadzone są także konkursy indywidualne i grupowe. Czekają niezwykle cenne nagrody.

Audycji można wysłuchać na antenie:

– Radio VICTORIA – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 15.45, w niedzielę o 15.30.
– Radio Plus Radom – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.50, w niedzielę o 9.30.
– Radio Emaus – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.15, w niedzielę o 13.40.
– Radio EM Katowice – w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.10, w niedzielę o 14.40.
– Radio Warszawa – w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę o 15.00.
– Radio Nadzieja Łomża – w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę o 15.15.

Konkurs w ramach projektu „Święty Franciszek – o przyrodzie dla młodzieży”

W konkursie biorą udział klasy szkół na poziomie gimnazjalnym i średnim, które przygotowują przewodniki o tematyce ekologicznej, wpisującej się w zakres prezentowany w słuchowiskach „Święty Franciszek – o przyrodzie dla młodzieży” i przedstawiającej najbliższy geograficznie region.

Jeden przewodnik przygotowują uczniowie jednej klasy, we współpracy z nauczycielami i rodzicami. Przewodnik może być przygotowany w formie strony www, jako prezentacja power point lub jako prezentacja flash.  Prace należy nadsyłać do 15 kwietnia, na adres Radio Victoria ul. Seminaryjna 6a, 99-400 Łowicz.

Zwycięska klasa pojedzie wraz z opiekunami na tygodniowe zajęcia w Zielonej Szkole położonej w ciekawym przyrodniczo miejscu.

Słuchowiska z udziałem Świętego Franciszka można też wysłuchać tutaj 

Źródło: www.ekoradio.info

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię