W Słupsku odbędzie się pierwszy piknik ekologiczny Green Day, organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Impreza rozpocznie się 21 kwietnia 2012 roku o godz. 11 na terenie SOSiR w Parku Kultury i Wypoczynku.

Green Day jest pierwszym w historii Słupska tego typu ekologicznym przedsięwzięciem, w którym, w formie pikniku familijnego, organizatorzy pragną zintegrować całe rodziny wokół niezwykle istotnego dla nas wszystkich tematu, jakim jest ekologia. 
 
Przez cały czas trwania imprezy prowadzony będzie bogaty, sceniczny program ekologiczny pod hasłem „Niech Słupsk nam się zieleni”, w ramach którego zorganizowane zostaną liczne zabawy i konkursy, takie jak np. slalomy na rowerach i hulajnogach, konkurs na najpiękniejszy kartonowy dom, czy quiz wiedzy ekologicznej. Na program składać się będą także m.in. pokaz sportowej mody ekologicznej, maraton fitness, orkiestra recyklingowa, a także akcja układania najwyższej góry śmieci z kartonowych pudełek.
 
Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie akcja Dziennika Bałtyckiego i PGK „Drzewko za makulaturę”, w ramach której można będzie wymienić niepotrzebną makulaturę (oraz kupon wycięty z gazety) na różnego rodzaju żywe rośliny i kwiaty. Rowerzyści z kolei będą mogli od godz. 11:00 do 14:00 skorzystać z możliwości bezpłatnego oznakowania swojego jednośladu przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.
 
Podczas Green Day odbędzie się również kiermasz wiosenny, a najmłodsi będą mogli wyszaleć się w sektorze dmuchanych zabawek – zjeżdżalni, trampolin, czy eurobungy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię