Niedawno został wydany „Spacerownik po świadomej konsumpcji”, dzięki któremu łatwiej będzie dokonać ekoetycznych wyborów w Warszawie i Krakowie. Spacerownik wskazuje m.in. sklepy i kawiarnie sprzedające produkty ekologiczne i Fairtrade; punkty sprzedające rzeczy z recyklingu oraz miejsca, w których można wymienić lub naprawić rzeczy użytkowe.

Idea "Spacerownika po świadomej konsumpcji" dla Krakowa i Warszawy, czyli przewodnika po ekoetycznych miejscach, zrodziła się z działalności dwóch organizacji pozarządowych: Polskiej Zielonej Sieci i Grupy EFTA.

Przez kilka miesięcy jego pracownicy eksplorowali oba miasta w poszukiwaniu ekoetycznych miejsc. W spacerowniku znalazły się sklepy, kawiarnie i punkty sprzedające produkty ekologiczne i Fairtrade, rzeczy z recyklingu, handmade, ale także miejsca naprawy.

Wybrano  miejsca, które realizują wiele ciekawych rzeczy, np.  bezpłatne warsztaty, imprezy kulturalne, pokazy filmów, debaty czy zatrudniają osoby wykluczone z rynku pracy np. z powodu bezdomności. Na mapie Krakowa i Warszawy zaznaczono po 35 takich lokali.

Spacerownik w wersji drukowanej można będzie nabyć w punktach informacji turystycznych, kawiarniach, sklepach pod koniec stycznia. Tam też każdy może dodać do bazy miejsce, które wydaje mu się ekoetyczne. Przewodnik po Warszawie i Krakowie został współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w działaniu".

Spacerownik jest już dostępny w wersji online tutaj

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię