Szóste edukacyjne ?Spotkanie z lasem? odbyło się w piątek, 11 czerwca 2010 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Blisko tysiąc uczniów z południowej Wielkopolski uczestniczyło w pokazach, konkursach i zabawach. Obserwowali oni, między innymi proces otrzymywania dziegciu, pracę pilarzy oraz wyplatanie koszy z wikliny.

Rozmawiali z bartnikiem, kowalem i rymarzem. Brali udział w warsztatach garncarskich, papieru czerpanego, zdobienia drewna oraz malowania liści. Na scenie młodzi aktorzy zaprezentowali spektakle „Sąd nad papierosem", "Calineczka" i „Nie ma życia bez wody". Odbył się również pokaz wiosennej mody ekologicznej. Wielkich emocji dostarczyło spotkanie z sokolnikiem i jego podopiecznym dwuletnim sokołem. Pytaniom na temat życia tego drapieżnego ptaka nie było końca.

Uczniowie próbowali również sił w rzucie szyszką do celu oraz konkursie wiedzy leśnej zatytułowanym „Czy znasz to drzewo?”. Każdy z uczestników miał szansę zdobyć pamiątkowy znaczek oraz drobne upominki ufundowane przez Ośrodek Kultury Leśnej. Podczas festynu odbyło się również uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego zatytułowanego „Jak należy zachować się w lesie?". Patronat prasowy nad imprezą sprawowali dwumiesięcznik „Poznajmy Las” oraz tygodnik „Życie Pleszewa”. Relację radiową zapewniło Radio Centrum – Kalisz.

Spektakl w wykonaniu uczniów SP w Gołuchowie. / Fot. OKL Gołuchów

Warsztaty zdobienia drewna. / Fot. OKL Gołuchów

Warsztaty papieru czerpanego. / Fot. OKL Gołuchów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię