Łódź aktywnie włącza się w Sprzątanie Świata i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji. Chodzi o symboliczny udział w zadaniu, który nie zajmie nikomu zbyt wiele czasu, a pomoże przyczynić się do poprawy stanu najbliższego otoczenia. Wystarczy zaopatrzyć się w jeden worek i chwilę popracować na rzecz środowiska.

Do udziału w przedsięwzięciu organizatorzy zapraszają szkoły i inne placówki oświatowe, firmy, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne, którym nie jest obojętny stan środowiska naturalnego, czystość naszych lasów  i najbliższego otoczenia. Do akcji przyłącza się także łódzkie nadleśnictwo, które wraz z ochotnikami sprzątać będzie m.in. Las Łagiewnicki.

Celem akcji jest nie tylko ,,posprzątanie świata” ale w pierwszej kolejności –  zapobieganie śmieceniu! Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się, wspólnej pracy i zabawy.

Osoby, zainteresowane  akcją  i jej szczegółami prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej, Departament Infrastruktury i Lokali UMŁ, Piotrkowska 175:
•    Stanisławem Dębowskim  [email protected], nr tel. 42 638 49 43
•    Agnieszką Lubiatowską  [email protected], nr tel. 42 638 49 87

Udział w akcji można zgłaszać dzisiaj do godz. 14:00
Należy podać następujące dane:
•    nazwy, adresu i telefon instytucji,
•    liczbę osób sprzątających,
•    termin sprzątania (piątek, sobota czy niedziela),
•    miejsce złożenia odpadów.

Organiatorzy zapewniają nieodpłatny odbiór odpadów zebranych w trakcie trwania akcji i złożonych w ustalonych miejscach.

Źródło: www.czystemiasto.uml.lodz.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię