Zarząd WFOŚiGW w Zielonej Górze przyzna dotację na realizację projektu wydawniczego przygotowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego w zakresie edukacji ekologicznej.

Opracowanie i wydanie materiałów dotyczących ochrony przyrody, środowiska i ekologii wesprze działalność edukacyjną ZPK WL prowadzoną na terenie 7 parków krajobrazowych województwa lubuskiego, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie i Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach oraz w ramach edukacji szkolnej.

Zestaw wydawniczy promuje wartości przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe parków krajobrazowych województwa lubuskiego: Barlinecko-Gorzowskiego, Gryżyńskiego, Krzesińskiego, Łagowskiego, "Łuk Mużakowa", Pszczewskiego i "Ujście Warty" i pogłębia wiedzę w zakresie ochrony przyrody i ekologii szczególnie dzieci i młodzieży. Obejmuje on: składane ulotki pt. "Hałaśliwe dziuplaki"i "Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego", plany lekcji z pocztówkami oraz folder pt. "Atrakcje Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego".

Nakład, w ilości łącznej 9910 egz. przeznaczony jest do bezpłatnego rozpowszechniania w trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracowników ZPK WL.
Środki dla Zespołu Parków Krajobrazowych

Źródło: WFOŚiGW w Zielonej Górze

 

Zestaw wydawniczy promuje wartości przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe parków krajobrazowych województwa lubuskiego. / Fot. www.zpkwl.gorzow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię