To tytuł komiksu, przygotowanego przez Miasto Świdnicę w ramach realizowanej przez nią kampanii edukacyjnej „Mądrze ogrzewaMy w Świdnicy”. Publikacja traktuje o walce Zdziksława i Gryfeona w obronie czystego powietrza w Świdnicy, które na skutek działania spółki Tanie Grzanie zostało bardzo zanieczyszczone.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, która jest dostępna TUTAJ

By przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza, których źródłem są kominy domów jednorodzinnych, kamienic i lokalnych kotłowni, miasto Świdnica realizuje kampanię pn. ?Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy?. Jej celem jest pokazanie korzyści zdrowotnych i społecznych wynikających z eliminacji źródeł niskiej emisji. W ramach akcji powstały plakaty i ulotki, a podczas Dni Świdnicy zorganizowano stoisko edukacyjne, informujące o projekcie i szkodliwości niskiej emisji. Jesienią, ze względu na sezon grzewczy, działania informacyjno-edukacyjne zostaną zintensyfikowane. W przedszkolach wystawiany będzie spektakl pn. ?Na ratunek Czystolandii?, opowiadający o walce dzielnego kominiarza z zanieczyszczonym powietrzem, a w szkołach zostaną zorganizowane prelekcje poświęcone temu tematowi. W ramach projektu w Świdnicy zostaną także zorganizowane: gra miejska, szkolenie dla strażników miejskich oraz konferencja dla nauczycieli, a w radio i telewizji pojawią się spoty informacyjne. Szczegóły na temat tych działań już wkrótce będą dostępne na stronie www.um.swidnica.pl

Kampania „Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy”, realizowana przez Miasto Świdnica, została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej we Wrocławiu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię